بلاگ, مقالات

6 فایده آب توت فرنگی

 آب توت فرنگی

6 فایده آب توت فرنگی

6 فایده آب توت فرنگی

6 فایده آب توت فرنگی

توت فرنگی، یکی از معدود میوه هایی است که طعم بسیار متنوعی دارد. بطوریکه ازآن  پودینگ  ، کیک ، کوکی ها ی خوشمزه درست میکنند . شما می توانید  آب آن را بر روی سالاد   یا روی یک کاسه بستنی قرار دهید و یا فقط   در یک فنجان بریزید و بعنوان  یک میان وعده سالم بنوشید. آب توت فرنگی از خود توت فرنگی فایده اش زیاد است.چون هنگامی که به شکل مایع باشد ، مواد مغذی سریعتر وارد جریان خون میشود  .  تنها چیزی که شما باید به خاطر داشته باشید این است که به  آب توت فرنگی مقداری شکر اضافه کنید . در اینجا برخی از فواید آب توت فرنگی را باهم میخوانیم .

1)تصفیه کننده خون،قلیایی کننده خون،تب بر،ادرار آور،زیادکننده شیرمادر،تقویت کننده وشادی آور می باشد.

2)کلیه ها را تقویت وموجب تقویت لثه ها وشفافیت و زیبایی پوست می شود.

3)نوشیدن آب رقیق شده توت فرنگی قبل ازغذا موجب تحریک اشتها می شود.

4)به افرادی که مبتلا به کم خونی ودچار کلسترول بد خون می باشد،توصیه شده است که از آب توت فرنگی استفاده نمایند.

5)موجب تقویت اعصاب ورفع خستگی می شود.

6)در درمان وجلوگیری از رماتیسم ،گلو درد چرکی ،نقرس ، اسید اوریک ،سل ، سرفه ، ناراحتی های کیسه صفرا ، سرطان و تصلب شرایین می تواند مفید و موثرواقع شود

6 فایده آب توت فرنگی

3 فایده شگفت انگیز آب توت فرنگی

۱. با سرطان مبارزه می‌کند

برخی از مواد مغذی موجود در آب توت فرنگی- مانند ویتامین C و فولات- با مبارزه با پیشرفت سرطان، سلامت بلند مدت را افزایش می‌دهند. فولات در سوخت و ساز اسید نوکلئیک – اساس DNA- به بدن کمک کرده و متیل دار شدن ژن را تنظیم می‌کند، فرآیندی که برای تنظیم فعالیت ژن ضروری است. به گفته موسسه لینوس پائولینگ، متیل دار شدن غیرطبیعی ژن در پیشرفت سرطان کمک می‌کند و یک رژیم سرشار از فولات با خطر پایین‌تر برخی از انواع سرطان در ارتباط است. ویتامین C مانند یک آنتی اکسیدان عمل می‌کند- نوعی ماده شیمیایی که در برابر رادیکال‌های آزاد عامل سرطان از سلول‌ها محافظت می‌کند؛ درست مانند فولات، رژیم غذایی سرشار از ویتامین C نیز، خطر سرطان را کاهش می‌دهد.  به گفته موسسه دارو، هر فنجان آب توت فرنگی، تمام ویتامین C مورد نیاز روزانه شما  و ۱۶ درصد فولات روزانه را تامین می‌کند.

6 فایده آب توت فرنگی

۲. بافت‌ها را تقویت و زخم‌ها را درمان می‌کند

افزودن آب توت فرنگی به رژیم غذایی، قدرت بافت را افزایش می‌دهد. ویتامین C تاثیرگذار آن، تولید کلاژن را تقویت می‌کند، بنابراین بدن شما می‌تواند کلاژن مورد نیاز خود برای حفظ بافت‌ها را تولید کند. همچنین با شکاف پوست، پارگی رگ‌های خونی و ضعیف شدن استخوان که می‌توانند علائم کمبود ویتامین C باشند، مبارزه می‌کند. منگنز، از تولید کلاژن حمایت کرده و نقش مهمی در کمک به بهبود جراحت ایفا می‌کند. به گفته موسسه دارو، یک فنجان آب توت فرنگی، ۵۶ درصد مصرف مجاز روزانه ویتامین C مورد نیاز زنان و ۴۳ درصد برای مردان را تامین می‌کند.

۳. مغز را تقویت می‌کند

آب توت فرنگی از سلامت سیستم عصبی محافظت می‌کند. هر وعده از آن، حاوی ۱۳ گرم قند طبیعی- یک منبع انرژی که به عملکرد سلول‌های مغز کمک می‌کند-  است.. ویتامین C موجود در آب توت فرنگی، به تولید نوروپینفرین- یک پیام رسان عصبی، یا یک ماده شیمیایی درگیر در ارتباط عصبی- کمک می‌کند و مس موجود در آن در تولید پیام رسان‌های عصبی دیگر نقش دارد. مس، به مغز شما اجازه می‌دهد که پیام رسان‌های عصبی را متابولیز کند و به ساخت میلین- یک ماده چرب مورد نیاز برای عملکرد عصبی- کمک می‌کند. به استناد موسسه دارو، هر فنجان آب توت فرنگی، ۱۲۵ میکروگرم مس و ۱۴ درصد نیاز روزانه شما را تامین می‌کند.

6 فایده آب توت فرنگی

کاربردهای آب توت فرنگی

چیزی که در مورد آب توت فرنگی از قلم افتاد، فیبر مفید آن است. اگرچه آبمیوه‌گیری‌ها، در فرآیند آبمیوه‌گیری، باعث از بین رفتن فیبر آن می‌شوند، اما باز هم می‌توانید با استفاده از آب توت فرنگی، از خواص قلبی عروقی فیبر بهره‌مند شده و به وعده‌های غذایی سرشار از فیبر خود، طعم بدهید. از آن برای طعم پایه اسموتی استفاده کنید- ترکیبی از آب توت فرنگی، توت‌های منجمد، ماست یونانی و بذر کتان که یک وعده غذایی مغذی با رنگ قرمز روشن به شما می‌دهد. همچنین، آب توت فرنگی را با سرکه بالزامیک و روغن زیتون فوق بکر ترکیب کرده تا سسی برای اسفناج یا دیگر سبزیجات برگ‌دار تیره درست کنید.

منبع: بازده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید