مقالات, بلاگ

6 آبمیوه طبیعی ضدپیری را بشناسید

خاصیت ضد پیری آب میوه های طبیعی

6 آبمیوه طبیعی ضدپیری را بشناسید6 آبمیوه طبیعی ضدپیری را بشناسید

6 آبمیوه طبیعی ضدپیری را بشناسید

مصرف آب میوه های تازه بهترین گام برای تامین ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن است ضمن این که اثرات قابل توجه ضد پیری نیز دارد. در واقع نوشیدنی هایی که دارای آنتی اکسیدان فراوانی هستند خاصیت ضدپیری دارند.
به گزارش steptohealth برای جلوگیری از روند پیری هیچ گام قطعی وجود ندارد ولی نوشیدن 6 نوع آب میوه یا سبزی به شما برای کاهش سرعت پیری و حفظ سلامت کلی پیشنهاد شده است.

آب گوجه فرنگی

حاوی بیشترین میزان آنتی اکسیدانی به نام لیکوپن است. که منجر به مبارزه با اثرات رادیکال های آزاد میشود. رادیکال های آزاد از عوامل اصلی آسیب به سلول ها و افزایش سرعت پیری هستند.

آب کلم

برگ های کلم غنی از ویتامین  k هستند؛ یک ماده مغذی مفید برای جلوگیری از بیماری های قلبی و پوکی استخوان. آب کلم همچنین حاوی مواد معدنی از جمله منگنز، مس، کلسیم، آهن و منیزیم به همراه ویتامین های ب6،  B1،  B2، ویتامین E، فیبر و اسیدهای چرب غیر اشباع است.

آب انگور

پوست و دانه های انگور سالهاست در محصولات زیبایی ضد پیری استفاده میشود. انگور حاوی رسوراترول است؛ آنتی اکسیدانی که به مبارزه با نشانه های پیری می رود.

آب انار

این نوشیدنی به کاهش کلسترول بد یا همان ال دی ال کمک می کند ضمن این که راه مفیدی برای مبارزه با چین و چروک های صورت است. نوشیدن آب انار یک راه سالم برای حفظ سلامت مثانه و کلیه ها نیز هست.

آب هندوانه

نوشیدن آب هندوانه یک راه عالی برای تامین آب بدن و حفظ سلامت پوست است. هندوانه غنی از ویتامین آ برای بازسازی پوست، مرطوب نگه داشتن پوست و مبارزه با خشکی و چین و چروک پوست است.

آب کیوی

آنتی اکسیدان های موجود در کیوی از قبیل ویتامین ث و ویتامین ای، برای کاهش آسیب های پوستی ناشی از رادیکال های آزاد بسیار مفید است. ویتامین C موجود در کیوی به تولید کلاژن کمک می کند؛ کلاژن نوعی پروتئین بافت همبند است که سبب استحکام پوست انسان می شود. با افزایش سن , تولید کلاژن کاهش یافته و خاصیت ارتجاعی پوست از دست می رود. مواد تحریک کننده کلاژن مانند عصاره کیوی به محصولات مراقبت از پوست اضافه می شوند تا با استحکام بخشیدن به بافت پوست، ظواهر و نشانه های پیری پوست را به تعویق بیندازند.
منبع: تهران فارمسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید