بلاگ, مقالات

گران ترین میوه های جهان

گرانترین میوه های جهان-هندوانه مکعبی-از سری مقالات فروشگاه اینترنتی بستنی نوبهار

گران ترین میوه ها

گران ترین میوه های جهان

میوه ها یکی از لذیذترین مواد غذایی طبیعی هستند که بدون دخالت دست انسان و در طبیعت رشد می کنند که این روزها با وجود افزایش جمعیت و میزان تقاضا زیاد آنها، دست انسان نیز دخیل است تا با استفاده از برخی فرآیندها میزان رشد آنها را به نحوی افزایش دهند. از این رو در میان میوه های جهان، میوه های خاص هم وجود دارند که برای استفاده از آنها می بایست هزینه های گران قیمتی را متحمل باشیم تا بتوانیم با میل نمودن آن میوه ها نهایت لذت را داشته باشیم.

از این رو میوه های جهان تنها به میوه های که ما بصورت روزمره آنها را مشاهده می کنیم، اختصاص پیدا نمی کند و به مرور برخی میوه های اشرافی و خاصی هستند که تنها افراد خاص و ثروتمند می توانند از آنها استفاده نمایند. به همین دلیل ما قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی بستنی نوبهار شما را با خاص ترین، زیباترین و گران ترین میوه های لوکس جهان آشنا سازیم.

1- آناناس باغ های گمشده هلیگان

قیمت : 195 میلیون تومان

گرانترین میوه های جهان-اناناس باغ های گمشده هلیگان-از سری مقالات فروشگاه اینترنتی نو بهار

همان گونه که مطلع هستید، آناناس یکی از میوه های گرمسیری و بسیار لذیذی می باشد که برای پرورش دادن آن نیاز به آب و هوای گرم می باشد. از این رو کشور انگلستان به دلیل آب و هوای متعادل و سردی که دارد، قادر به تولید میوه های گرمسیری همانند آناناس نیست.

اما باغ گمشده ای به نام ” هلیگان ” در انگلستان وجود دارد که در این باغ آناناس هایی با قیمتی چیزی نزدیک به 200 میلیون پرورش داده می شود که بی شک برای خانواده سلطنتی انگلستان کاربرد دارد و هیچ یک از مردمان انگلستان شاید از این میوه ها استفاده ننمایند.

2- طالبی یوباری

قیمت : 130 میلیون تومان

گران ترین میوه های جهان-طالبی یوباری-از سری مقالات فروشگاه اینترنتی نوبهار

طالبی یوباری آخرین میوه فهرست ما می باشد که یک نوع طالبی کاملا خاص می باشد که در شهر یوباری واقع در هوکایدو ( شمالی ترین جزیره ژاپن ) رشد می کند و به غیر از این منطقه، در هیچ منطقه دیگری رشد نمی کند. از این رو به علت نایاب بودن این میوه با قیمت نجومی 130 میلیون تومان برای یک عدد باید هزینه کنید که قیمتی بسیار زیاد و باور نکردنی می باشد.

3- هندوانه دانسوکه یا هندوانه سیاه

قیمت : 78 میلیون تومان

گرانترین میوه های جهان-هندوانه دانسوکه یا هندوانه سیاه-ز سری مقالات فروشگاه اینترننتی بستنی نوبهار

یکی دیگر از میوه هایی ما قصد معرفی آنرا به شما داریم، هندوانه دانسوکه یا هندوانه سیاه است که در ژاپن پرورش داده می شود و به دلیل نایاب بودن آن، جزء گران قیمت ترین میوه های جهان می باشد که برای خرید آن می بایست چیزی نزدیک به 80 میلیون تومان هزینه کنید.

از این رو طبق گزارشات منتشر شده از این میوه سالانه 10 هزار عدد تولید می شود که بیشتر آنها به کشورهای دیگر صادرات می شوند که میزان تولید نسبت به میزان تقاضاها بسیار کم می باشد که به همین علت این میوه گران قیمت دانسته می شود.

4- انگورهای یاقوتی رومی

قیمت : 52 میلیون تومان

گران ترین موه های جهان-انگور یاقوتی رومی-از سری مقالات فروشگاه اینترنتی نوبهار

بنابر علایق و سلایق متفاوت برخی از ما بیشتر ترجیح می دهیم که در حین خرید انگور، گونه های دانه درشت آنها را برگزینیم که به تبع برای خرید انگورهای دانه درشت می بایست هزینه بیشتری را متحمل شد.

از این رو جالب است بدانید که درشت ترین انگورهای جهان، به نام انگورهای یاقوتی رومی می باشند که که در کشور ژاپن پرورش داده می شوند و برای خرید آنها می بایست بیش از 50 میلیون تومان هزینه نمایید که به همین دلیل این انگورها جزء گران قیمت ترین میوه های جهان می باشند.

5- هندوانه مکعبی

قیمت : 10 میلیون 400 هزار تومان

گرانترین میوه های جهان-هندوانه مکعبی-از سری مقالات فروشگاه اینترنتی بستنی نوبهار

اخرین میوه ای که ما قصد داریم در لیست خود معرفی کنیم، هندوانه مکعبی است که ژاپنی های به پرورش چنین هندوانه هایی بسیار شناخته شده هستند چرا که سالانه به میزان زیادی به کشورهای خارجی صادرات می کنند.

اما علت اصلی گران قیمت بودن این هندوانه، شکل و فرم آن می باشد و مزه آن هیچ تفاوتی با هندوانه های عادی ندارد. از این رو می توان به سخت بودن فرآیند تولید چنین هندوانه ای اشاره نمود که بعد از مدت ها نگهداری و پرورش ممکن است در قالب خود دچار ترک هایی شوند که بی شک می تواند ارزش این میوه را از بین ببرد!

منبع : نمناک

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید