بلاگ, مقالات

کولا چیست؟

کولا چیست؟

کولا چیست؟

کولا چیست؟

کولا چیست؟

مهره کولا میوه درخت کولا است که بومی آفریقای غربی است. درختانی که به ارتفاعات 40 تا 60 فوت می رسند ، میوه ای به شکل ستاره تولید می کنند.
هر میوه بین دو تا پنج مهره کولا دارد. در مورد اندازه میتوان گفت هم سایز شاه بلوط است . از طرفی این میوه کوچک پر از کافئین است. آجیل کولای تازه هنگام جویدن طعم تلخی دارد. اما هنگامی که خشک می شوند ، طعم آن ملایم تر می شود.
مغز کولا جزو فرهنگ بومی در بسیاری از کشورهای آفریقای غربی است که به دلیل اثرات آن به عنوان محرک سیستم عصبی مرکزی برایشان بسیار ارزشمند است . در سراسر غرب آفریقا ، در هر بازار و فروشگاهی تعدادی مغازه میوه و مغز کولا برای فروش دارد. این یک محصول سودآور قابل توجه برای کشاورزان فقیر روستایی است. بسیاری از افراد به دلیل کافئینی که دارد بصورت روزانه مصرف میکنند . هر مهره ی آن حاوی کافئین بیشتری نسبت به دو فنجان بزرگ قهوه آمریکایی دارد. در غرب (ایالات متحده و اروپا) احتمالاً با عصاره مغز کولا به جای به تازه آن روبرو می شوید. عصاره کولا نوعی عطر و طعم غذایی رایج دارد که در کوکاکولا ، پپسی کولا و امروزه بسیاری از نوشیدنی های پرطرفدار انرژی زا یافت می شود. آجیل کولا توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) بیان شده است که به طور کلی برای مصرف انسان بی خطر است. عصاره آجیل کولا به عنوان طعم دهنده مواد غذایی طبیعی طبقه بندی می شود. FDA همچنین عصاره کولا را به عنوان ماده مؤثر در داروهای خاص تصویب کرده است. در گذشته از عصاره کولا در برخی داروهای کاهش وزن و محرکهای بدون نسخه استفاده می شد. عصاره آجیل کولا نیز به عنوان یک مکمل گیاهی به بازار عرضه می شود. این مکمل ها به طور معمول توسط FDA کنترل نمی شوند ، اما ممکن است حاوی هشداری درباره کافئین داشته باشد .انجمن محصولات گیاهی آمریکا آجیل کولا را در لیست مواد حاوی کافئین قرارداد که نباید توسط زنان باردار یا شیرده و یا افراد زیر 18 سال استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید