مقالات, بلاگ

چه زمانی از چه آبمیوه ای استفاده کنیم؟!

آبمیوه های طبیعی

چه زمانی از چه آبمیوه ای استفاده کنیم؟!

چه زمانی از چه آبمیوه ای استفاده کنیم؟!

آبمیوه های طبیعی یکی از دلچسب ترین نوشیدنی ها هستند که علاوه بر طعم بی نظیر فواید بسیاری هم به همراه دارند. در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر در مورد آبمیوه ها صحبت کنیم. به عنوان مثال بدن ما در شرایط طبیعی و برای یک فرد نرمال روزانه به ۷۵ میلی گرم ویتامین c نیاز دارد که به هنگام آلودگی هوا این مقدار به ۱۲۰ میلی گرم افزایش می‌یابد.
ویتامین C از جمله آنتی اکسیدان‌هایی است که با رادیکال‌های آزاد اتم‌ها، مولکول‌ها یا یون‌هایی هستند که دارای الکترون جفت نشده یا پوسته الکترونی ناقص‌اند و در همه جا از هوایی که تنفس می‌کنیم تا داخل ساختمان بدنمان وجود دارند و می‌توانند با تخریب سلول‌های بدن و انتشار مواد سمی، به بافت‌های اطراف خود خسارات جبران ناپذیری به بدن وارد کنند.

پیشنهاد می‌شود از تنوع میوه‌های رنگارنگ استفاده کنید. بهتر است آبمیوه‌ها و سبزی‌ها قبل از غذا و ترجیحاً ۲۰ دقیقه قبل از صبحانه میل شوند. شیرموز یا آب سیب و هویچ همراه با مقداری زنجبیل نوشیدنی‌های مناسبی هستند، چون انرژی بالایی برای شما فراهم می‌کنند تا به فعالیت‌های روزانه خود بپردازید. از آنجایی که با معده خالی درصد جذب موادی مانند سرب بالاتر است، پس در هوای آلوده‌ای مثل هوای شهر تهران بهتر است هیچ وقت بدون صرف صبحانه از منزل خارج نشوید. هنگام بازگشتن از سر کار و فعالیت‌های روزمره آب پرتقال و لیمو شیرین، نوشیدنی‌های مناسبی برای وعده عصرانه هستند، بویژه در مواقعی که هوا آلوده اعلام می‌شود.

افزودن جعفری به آب پرتقال نیز می‌تواند به افزایش ویتامین C کمک کند. در هنگام گرمازدگی می‌توان از نوشیدنی‌هایی مثل آب هندوانه و آب طالبی استفاده کرد. از آنجایی که در هنگام تعریق پتاسیم بالایی از بدن خارج می‌شود در روزهای گرم تابستان بدن ما احتیاج بیشتری به آب و مایعات دارد و آبمیوه خنک منبع خوبی برای جبران ذخیره از دست رفته پتاسیم می‌باشد. قبل از خواب نوشیدنی‌های سبکی مثل لیمو – کرفس، سیب – کرفس یا ، پرتقال – هویچ مناسب است. آبمیوه‌هایی همچون آب زرشک و شاتوت، منابع خوبی برای کاهش فشار و چربی خون هستند. آب هندوانه نیز از جمله آبمیوه‌های سبک مناسب برای قبل از خواب می‌باشند. ترکیب آب هویچ و انبه ترکیب خوبی برای تقویت چشم به دلیل دارا بودن بتاکاروتن بالا می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید