مقالات, بلاگ

فواید فلفل هالوپینو

فواید فلفل هالوپینو - وبسایت بستنی نوبهار

 فلفل هالوپینو

فواید فلفل هالوپینو

فواید فلفل هالوپینو - وبسایت بستنی نوبهار

فلفل هالوپینو از خانواده‌ی فلفل دلمه‌ای و یکی از فلفل‌های پرطرفدار دنیاست که در بسیاری از محصولات غذایی استفاده می‌شود. منشأ این فلفل به مکزیک برمی‌گردد و میزان تندی آن، با توجه به شرایط پرورش و نگهداری، از متوسط تا خیلی تند درجه‌بندی می‌شود. اندازه‌ی فلفل هالوپینو بین ۴ تا ۱۰ سانتی‌متر است.

خوب است بدانید وقتی که بذر یک محصول، در کشور دیگه‌ای کشت شود بعضی خواص مربوط به آن ناحیه رو به خودش می‌گیرد و به‌اصطلاح بومی می‌شود. برای جلوگیری از این مسئله و حفظ طعم اصیل فلفل هالوپینو، دانه‌های اون هر سال از اسپانیا وارد می‌شود و در کشتزارهای اختصاصی شرکت مهرام در نزدیکی قزوین پرورش پیدا می‌کند.

فلفل هالوپینو هم کم‌کالری است، هم سرشار از ویتا‌مین‌های C و B؛ از خواص اون می‌شود به درمان آلرژی‌های فصلی، رفع مشکلات تنفسی، تقویت سیستم ایمنی بدن، مبارزه با انـواع ســرطان‌ها، تسکیـن سردردهای میگرنی و ضد التهاب بودن اشاره کرد.

ارزش غذایی فلفل هالوپینو

در هر ۹۰ گرم فلفل هالوپینو

۷۱۹ UI ویتامین A
۳۹.۹  mg ویتامین C
۰.۴ mg ویتامین E
۸.۷ mcg ویتامین K
۰.۵ mg ویتامین B6
۹ mg کلسیم
۰.۶ mg آهن
۱۷.۱ mg منیزیم
۲۷.۹ mg فسفر
۱۹۴ mg پتاسیم
۰.۹ mg سدیم
۰.۲ mg زینک

فلفل هالوپینو سرشار از ویتامین c می باشد  با مصرف یک عدد فلفل هالوپینو ویتامین c مورد نیاز روزانه خود را (  18%  در آقایان و ۲۳% در خانم ها ) تامین می کنید. مصرف ویتامینc باعث جلوگیری از صدمات ناشی از رادیکال های آزاد می شود. این رادیکال های آزاد باعث از بین رفتن سلول های بدن می شود.این فلفل دارای ویتامین A نیز می بشد که برای سلامت پوست و چشم بسیار مفید است.

منبع : مهرام

دیدگاهتان را بنویسید