مقالات, بلاگ

فواید آجیل – بخش اول

فواید آجیل - بخش اول

فواید آجیل – بخش اول

فواید آجیل – بخش اول

فواید آجیل - بخش اول

آجیل

فواید آجیل : آجیل گزینه ی مناسبی میان وعده سالم هستند. اگرچه معمولاً پر چربی هستند ، اما چربی موجود در آن ها از نوع سالم است. آنها همچنین منابع خوبی از فیبر و پروتئین هستند. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که آجیل فواید زیادی برای سلامتی دارد – خصوصاً در زمینه کاهش عوامل بیماری های قلبی. به طور کلی آجیل منبع خوبی از چربی ، فیبر و پروتئین است . بیشتر چربی موجود در آجیل ها چربی اشباع نشده و همچنین چربی های اشباع نشده امگا 6 و امگا 3 هستند. با این حال ، حاوی مقداری چربی اشباع شده نیز هستند. آجیل همچنین مقداری ویتامین و مواد معدنی از جمله منیزیم و ویتامین E می کند. در تحقیقی از 33 مطالعه نشان داد که رژیم های غذایی حاوی آجیل به میزان قابل توجهی بر افزایش وزن یا کاهش وزن تأثیر نمی گذارد و تاثیر آجیل بر وزن ناچیز است . با وجود این ، علیرغم تأثیر کمی که بر وزن دارد ، بسیاری از مطالعات نشان داده اند که افرادی که آجیل می خورند عمر طولانی تر از کسانی که نمی خورند دارند. این اثر ممکن است به دلیل توانایی آنها در پیشگیری از تعدادی از بیماریهای مزمن باشد. به عنوان مثال ، آجیل ممکن است عوامل خطر در سندرم متابولیک ، مانند فشار خون بالا و کلسترول را کاهش دهد. در حقیقت ، یک مطالعه روی بیش از 1200 نفر نشان داد که خوردن یک رژیم مدیترانه ای به علاوه 30 گرم آجیل در روز شیوع سندرم متابولیک را بیشتر از رژیم غذایی کم چرب یا رژیم مدیترانه ای با روغن زیتون کاهش می دهد . علاوه بر این ، آجیل ممکن است خطر ابتلا به سایر بیماری های مزمن را کاهش دهد. به عنوان مثال ، خوردن آجیل ممکن است سطح قند خون را بهبود بخشد و خطر ابتلا به برخی سرطان ها را کاهش دهد . در اینجا به فواید چند آجیل میپردازیم : 1. بادام درختی
بادام آجیل درختی است که حاوی تعدادی ماده مغذی مفید است . یک وعده – 28 گرم یا یک مشت کوچک – تقریباً موارد زیر را داراست :
• کالری: 161 • چربی: 14 گرم • پروتئین: 6 گرم • کربوهیدرات: 6 گرم • فیبر: 3.5 گرم • ویتامین E: 37٪ از میزان مصرف روزانه • منیزیم: 19٪ بادام ممکن است سطح کلسترول را بهبود بخشد. با این وجود ، بادام مصرف شده به عنوان بخشی از رژیم غذایی کم کالری ممکن است به کاهش وزن و کاهش فشار خون در افرادی که اضافه وزن یا چاقی دارند کمک کند . علاوه بر این ، خوردن یک وعده غذایی با یک اونس (28 گرم) بادام ممکن است به کاهش قند خون که بعد از غذا اتفاق می افتد تا 30٪ در افراد مبتلا به دیابت اما به طور قابل توجهی در افراد سالم کمک کند. علاوه بر این ، بادام التهاب را در مبتلایان به دیابت نوع 2 کاهش می دهد. سرانجام ، بادام با حمایت از رشد باکتری های مفید روده ، از جمله Bifidobacteria و Lactobacillus می تواند بر میکروبیای روده شما اثر مفیدی داشته باشد .

دیدگاهتان را بنویسید