مقالات, بلاگ

خواص دارویی میوه سرخالو برای سلامتی و پوست و مو – بخش اول

خواص دارویی میوه سرخالو برای سلامتی و پوست و مو - بخش اول

خواص دارویی میوه سرخالو برای سلامتی و پوست و مو – بخش اول

خواص دارویی میوه سرخالو برای سلامتی و پوست و مو

خواص دارویی میوه سرخالو برای سلامتی و پوست و مو - بخش اول

سرخالو چیست؟

سرخالو یا لیچی میوه کوچک استوایی بومی چین است. این میوه شگفت انگیز که گرد یا بیضی شکل است، پوستی غیر خوراکی به رنگ صورتی-قرمز دارد، گوشت سفید آن اطراف یک هسته بزرگ تیره قرار می گیرد و طعم و عطر آن شیرین و مانند گل می باشد.

سرخالو سرشار از آنتی اکسیدان ها، ویتامین B6، ویتامین C، پتاسیم، منیزیم، آهن و مس است. میوه لیچی به لاغری و کاهش وزن کمک می کند، برای جوان سازی پوست صورت مفید بوده و باعث پیشگیری و درمان آنفلونزا می شود.

در ادامه همراه ما باشید تا با تمامی فواید میوه سرخالو برای سلامتی بدن و نحوه مصرف آن بیشتر آشنا شوید؛

فواید دارویی و درمانی سرخالو برای سلامتی

1. منبع غنی آنتی اکسیدان

سرخالو حاوی مقادیر بالای آنتی اکسیدان ها و ویتامین C است که به کاهش رادیکال های آزاد بدن کمک کرده و خطر ابتلا به بیماری های قلبی، سرطان و دیابت را کاهش می دهد.

2. سرطان کبد

مطالعات نشان می دهد که عصاره میوه لیچی به دلیل مقادیر بالای آنتی اکسیدان هایی که دارد، ممکن است به پیشگیری و درمان سرطان کبد کمک کند.

3. سلامت قلب

مقادیر بالای برخی آنتی اکسیدان های موجود در سرخالو باعث تولید اکسید نیتریک می شوند. اکسید نیتریک به گسترش عروق خونی کمک می کند، فشار روی قلب را کاهش داده و باعث سلامت قلب می شود.

4. معده و دستگاه گوارش

مقادیر بالای آب و فیبر موجود در لیچی به بهبود هضم غذا کمک می کند، باعث کاهش درد معده شده و برای سلامت دستگاه گوارش مفید است.

5. تقویت سیستم ایمنی بدن

مقادیر بالای آنتی اکسیدان ها و ویتامین C موجود در سرخالو به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کرده و برای درمان سرماخوردگی و آنفلونزا مفید می باشد.

همچنین سرخالو دارای خواص ضد ویروسی قوی است که خطر ابتلا به آنفلونزا و عفونت های ویروسی را کاهش می دهد.

6. لاغری و کاهش وزن

میوه سرخالو کالری کمی دارد، همچنین به دلیل مقادیر بالای آب و فیبر موجود در آن باعث کاهش اشتها شده و با جلوگیری از پرخوری باعث لاغری و کاهش وزن افراد می شود.

7. بهبود گردش خون در بدن

مقادیر بالای منیزیم، آهن، مس، منگنز و ویتامین C موجود در سرخالو به بهبود گردش خون در بدن کمک می کند. همچنین مقادیر بالای آهن موجود در سرخالو به افزایش گلبول های قرمز خون کمک کرده و برای پیشگیری و درمان کم خونی مفید است.

8. ضد التهاب قوی

سرخالو به دلیل مقادیر بالای آنتی اکسیدان هایی که دارد، دارای خواص ضد التهابی قوی بوده و خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهد.

9. فشار خون

پتاسیم موجود در سرخالو به آرامش رگ های خونی کمک کرده و باعث کاهش فشار خون بالا در افراد می شود.

10. پوکی استخوان

مقادیر بالای مواد مغذی موجود در سرخالو به تقویت استخوان ها کمک می کند و خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش می دهد.

11. افزایش میل جنسی

بسیاری از مطالعات نشان می دهد که سرخالو به دلیل مقادیر بالای پتاسیم، مس و ویتامین C که دارد باعث افزایش میل جنسی می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید